Jak úspěšně hubnout za pomocí Keto diety?


Asi všichni, kdo někdy drželi nějakou dietu se shodnou na tom, že žádná není úplně ideální a snadná. Keto dieta patří přesto k těm oblíbenějším. 

 

Jak úspěšně hubnout za pomocí Keto diety?

Slovo dieta nahání husí kůži a obvykle to znamená jen velkou dřinu a odříkání. Stačí však troška cviku a zvyku a i dieta se může proměnit v příjemnou zkušenost a třeba i nový životní styl, se kterým se dá v klidu žít. Každý, kdo už v životě nějakou tu dietu zkusil, však ví, že najít tu vhodnou dietu bývá komplikované. Keto dieta patří, v poslední době k velmi oblíbeným. Vyzkoušeli ji už sportovci, slavné osobnosti ale i spousta obyčejných lidí. Jak vlastně funguje a čeho všeho se během ní musíte vzdát? 

Hlavně přirozeně

Hubnutí by mělo být co nejvíce přirozené, urychlené diety tělo spíše zatěžují a huntují, proto je zapotřebí o tom, co jíme, pořádně přemýšlet. Na přirozeném procesu a pečlivě vybraných potravinách stojí i celý princip Keto diety. Jde vlastně o to, že tato dieta staví na předem ověřeném vědeckém faktu. Když tělo nemá dostatek krevního cukru je nuceno automaticky sahat do zásob. V játrech si tělo samo začne produkovat ketony a ty mu následně souží jako zdroj energie. Tento stav se pak nazývá ketóza. 

tři druhy luštěnin

Stačí to jen pochopit

Aby byl člověk během této diety úspěšný a opravdu snadno shodil, je nutné pochopit, které potraviny jsou povolené, a které nikoliv. Aby tělo mohlo ketózy dosáhnout, je potřeba snížit příjem sacharidů na minimum a naopak zvýšit podíl bílkovin a zdravých tuků ve stravě. Jakmile ale tělo dosáhne požadovaného stavu, můžete začít konečně shazovat a to zcela přirozeně. 

Nejvíce se hodí Keto dieta pro ženy, ale i mnozí muži jí už podlehli. Na trhu existují i speciální proteinové balíčky, které pomáhají dodržovat přísná pravidla diety za vás. Zvládnout se to však dá i s předem připraveným a poskládaným jídelníčkem. Uhlídat jej ale už může být pro řadu lidí obtížnější. Mezi zapovězené potraviny patří cukr, mléko, bílá rýže nebo mouka, brambory, těstoviny, některé druhy ovoce a samozřejmě i alkohol. Je ale alespoň povoleno, dát si čas od času vinný střik.

losos se zeleninou

Do jídelníčku je naopak potřeba zařadit jiné potraviny. Zejména by se mělo jíst maso, ryby, mořské plody, zelenina, ovoce, ořechy ale i zde existují výjimky. Vhodný je například špenát, brokolice, květák, avokádo, cuketa nebo chřest. Mrkev, pistáciové ořechy nebo kešu oříšky už se ale zase jíst nesmí. Dobrou zprávou je, že jsou povolené ale i sýry nebo vejce.

Stačí si jen zvyknout a kila půjdou konečně dolů.