Peníze nesmrdí


Pokud se chystáte založit své vlastní podnikání, musíte se naučit jedno zlaté pravidlo, které je v nadpisu. Ať už peníze přijdou odkudkoliv, mělo by se s nimi naložit co možná nejlépe a člověk by se neměl bát si je vzít – samozřejmě, nemluvíme zde o loupežích nebo krádežích, od toho ruce pryč! Jeden ale nemůže podnikat s tím, že si v životě nepůjčí a bude čerpat pouze ze svého – takhle to milí začínající podnikatelé nejde.
kufr s dolary
Velký obnos peněz je třeba a ať už si zakládáte pekárničku nebo chcete z toho mít nadnárodní koncern, dříve nebo později finanční injekce bude třeba. Nejlepší čas půjčit si je právě teď a proto bychom neměli vůbec otálet, ba naopak, měli bychom se z plna hrdla pustit do toho všeho půjčování, protože lepší ekonomická situace ve státě už nebude. Finance můžeme získat z různých zdrojů, samozřejmě nejlepší je buďto rodina (s tím, že jí to samozřejmě splatíte!) anebo do toho svého podnikání přiberte nějaké společníky. Přeci jen, bohatne se lépe, když více lidí přiloží ruku k dílu. Je důležité si v takovém případě vybrat alespoň ty budoucí společníky, kteří vás nechtějí jenom oškubat = na začátku se to dá ještě dobře rozlišit, při velkém podnikání už to tak pěkně nejde.
sport a peníze

Půjčit si neznamená selhat

Je lepší si půjčit na nějakou velkou investici než čekat, až peníze nastřádáte – to může trvat klidně i deset let, tak proč si to neušetřit s tím, že se vám peníze vrátí do pár let? To je základ veškerého podnikání, urychlit zisk, zaplatit resty a vydělávat na sebe. Spousta malých společností, start-upů, vydělává své první roky, jak se říká, na sekeru a až po několika letech, kdy se osvědčí, se může vůbec uvažovat o nějakém zisku. A že to není jenom rarita, ale běžná realita, o tom se můžete přesvědčit i u velkých společností, které si běžně berou úvěry, protože je třeba stavět TEĎ a ne za deset let, zvláště, pokud konkurence pere peníze do jednoho projektu za druhým.