Peníze jsou pro nás velice podstatné. Určují, kde budeme bydlet, jaké jídlo budeme jíst a co si můžeme dovolit a co naopak ne. Každý se tedy snaží získat si co nejlepší postavení ve společnosti, najít si co nejlepší práci a zajistit si tako vysoký, a hlavně stálý příjem, která nám přináší kýžený blahobyt a pohodlí.
peněženka na zadku
Ovšem není vůbec snadné takového stavu dosáhnout, často musíme pracovat do noci, musíme si hledat způsoby přivýdělku a skulinky, jak přijít k penězům. Rozhodně to není svět pro každého, jelikož musíme mít neustále nové vědomosti a musíme stále bojovat s konkurencí.
Dobrým způsobem, jak si vydělat peníze je dnes podnikání. Jenže to není svět opravdu pro všechny. Často musíme mít odvahu opustit naše zaměstnání, vrhnout se do risku a jít si za svým snem. Často slýcháme příběhy o tom, jak dal jistý člověk sbohem kancelářské práci, šel si za svým a pouze s nápadem uspěl a získal tak neskutečná kvanta finančních prostředků, teď mu jeho nápad vydělává a daný autor nemusí dělat vůbec nic.
burza v obchodním podlaží
Jenže opak je pravdou. Samozřejmě, že se i takové raritní příběhy staly, kdy člověk vybudoval z ničeho obrovské impérium a teď nemusí dělat téměř nic. Ale takový příběh je také postaven na značné náhodě a na štěstí, že mu jeho podnikání vyjde. Mnohem častěji se setkáváme se situacemi, kdy mají lidé nápad, odhodlání i kapitál, ale prostě to nestačí. Někdy je zkrátka konkurence lepší než my a trh je nekompromisní. Stejně jako v přírodě vyselektuje ty slabší jedince a zůstanou jen ti nejsilnější.
Tudíž podnikání nemusí být vždy tím nejlepším způsobem výdělku. Mnohem častěji se lidé pouštějí do investic, kdy můžeme získat potřebné prostředky jako jednotlivec a nemusíme se ani pouštět do víru konkurence a trhu.
Obchodování na burze nemusí být pro nás možnost velkého výdělku, ale minimálně šance na kvalitní přivýdělek k zaměstnání, kdy zhodnocujeme peníze, které máme navíc.