Evropa je plná vynikajících a skvělých dezertů. Nevěděli byste, který máte ochutnat první. Francie, Itálie, Španělsko nebo i Česká republika…najdete zde naprosto skvělé dezerty. A co teprve dorty. Po celé Evropě najdete tolik populárních a tradičních dortů, že je za celý život nestihnete ochutnat. Pojďte se podívat na některé z nich, které doporučujeme k ochutnání.

Gâteau mille crêpes

Tradiční francouzský dort, který je pro nás tak trochu netradiční. Skládá se totiž z mnoha tenkých palačinek, které se vrství na sebe Mezi nimi je tenkrát vrstva cukru nebo nějakého druhu krému, třeba vanilkového. Na vršku dortu bývá zkaramelizovaný cukr. Podávat ho můžeme s ovocem a zmrzlinou.

palačinky

Lagkage

Tento dort pochází až z Dánska a předností není jenom jeho krásný vzhled, ale především vynikající chuť. Tři vrstvy piškotu s čokoládovou nebo vanilkovou příchutí se přiklopí na sebe a mezi jednotlivé vrstvy se namaže krém společně s čerstvým nebo zavařeným ovocem. Dort se poté dozdobí dalším ovocem a bohatě také šlehačkou. Jedná se o tradiční dánský narozeninový dort.

Torta Garash

Nejspíš jste o tomto dortu nikdy neslyšeli, ale pokud navštívíte Bulharsko, určitě na něj narazíte téměř v každé restauraci. Tento dort je totiž velmi oblíbený a je skutečně vynikající. Pět vrstev ořechového piškotu se proloží hořkou čokoládou, a čokoládovou polevou se pokryje i celý dort. Ten se navíc poté ještě dozdobí různými čokoládovými ozdobami, vlašskými ořechy nebo mandlemi, které jsou nasekané na tenké plátky.

čokoládový dort

I Česká republika se ale pyšní vynikajícími dorty, které rozhodně stojí za ochutnání. Je u nás spoustu skvělých cukráren a podniků, které stojí za návštěvu, abyste si mohli vychutnat, co nabízí. Pro milovníky sladkého jsou skvělé k ochutnání dorty Hradec Králové Pink Roses, kde se věnují domácím moučníkům a zákuskům, včetně dortů.