Chcete do svého pravidelného režimu zařadit pohybový kurz a hledáte, co si vybrat? Zkuste orientální tanec. Tedy tanec, který je speciálně pro ženy blahodárným, až zázračným.

Orientální tanec může mít mnoho podob.  Tancuje se jak na svižné a rytmické písně, které mnohdy tvoří hlavně bubínky, tak na něžné a pomalejší písně, které vybízejí k tomu, abyste svůdně proplouvala tanečním sálem.
Orientální tanečnice

Posilujte při tanci

Orientální tanec má tu výhodu, že se zaměřuje opravdu na celé tělo a pomáhá jak s jeho procvičením, tak jeho protažením.  Rychlejší písně kladou nárok na Vaši kondici a mohou a můžete jimi mnohdy nahradit i posilování. K tanci můžete využívat například závoje, které jsou poměrně lehké. Ale po hodině víření se závojem nad hlavou Vám dost možná budou připadat spíše jako závaží.

Protahujte a uvolňujte tělo

Pokud se chcete věnovat tanci spíše proto, abyste dosáhla uvolnění a protažení, tak mám pro Vás dobrou zprávu. Orientální tanec pracuje s celým tělem. Nejprve se naučíte oddělené pohyby jednotlivých částí. Kroužení hrudníkem, pohyby které rozvlní celé paže od ramen až po konečky prstů, či pohupování boky do rytmu hudby. Potom přijde na řadu spojování pohybů a vytváření velmi svůdných choreografií. Celé tělo si díky tomu protáhne a mnohdy se zapojí i svaly, které jsou jindy opomíjené.

Svůdnější a zdravější ženou

Díky tomuto jedinečnému tanci obohatíte nejen svoje tělo o fyzický trénink, ale také můžete lehko získat lepší návyky v celkovém držení těla i při chůzi, která má při tanci za úkol vypadat velmi žensky. Působí blahodárně na uvolnění pánevního dna a může také ulevovat od bolesti bříška při menstruaci. Tanec je určený pro baculaté i štíhlé ženy i pro těhotné, na které může působit velmi blahodárně pomáhat při uvolnění bolavých zad a celkově připravovat na porod.
Dívka se závojem

Orientální tanec pro muže

Tanec, který se sem rozšířil ze středního Východu, je u nás obvykle pouze ženskou záležitostí. Ale v krajích svého původu je běžný i pro mužskou část populace. Některé typy tance, které se v tanečních studiích obvykle tančí, dokonce mají své kořeny v čistě mužských verzích tance. Jako příklad může být tanec s hůlkami. Pokud byste však svého partnera k tanci samotnému nepřesvědčila, buďte si jistá, že ocení, když bude moci být Vašim divákem.