Všichni už dávno víme, jak vznikaly nejrůznější výrobky v uplynulých dobách a jak vznikají nejednou dodnes. Známe ruční i tovární strojovou výrobu, jež nás provázejí životem odedávna a jež nikdo z nás nemohl nezaregistrovat, byť třeba jenom při nějaké exkurzi nebo v televizi.

Všichni víme, že se používá někdy nářadí a někdy také celá plejáda strojů. Ale leckomu z nás doposud uniká to, že se dnes už dají výrobky klidně i vytisknout. A to v trojrozměrných alias 3D tiskárnách.

tiskárna 3D

Jak tato zařízení pracují? Zjednodušeně se dá říci, že se připraví pro takovou tiskárnu model toho, co má tato vyrobit, a ona ho pak prostě okopíruje a vytvoří imitaci onoho modelu z termoplastu. Nataví zmíněný termoplast, tryskou ho následně vytlačuje a ukládá po vrstvách na sebe do požadovaného tvaru.

Jestli je něco pro takový 3D tisk charakteristické, je to fakt, že jde o výrobu provázenou jenom minimem odpadu, což ji činí ekologickou. A nejen to. Dají se tu využít různé materiály, díky čemuž lze produkovat skutečně různorodé prototypy výrobků i celé série výrobků určené rovnou pro prodej, případně ale i nějaké ty upomínkové a propagační předměty nebo náhradní díly.

3D symbol

Je samozřejmě, že provází takový 3D tisk cena podobné práce, že ani tento není bezplatný. Ovšem tato cena odpovídá jak délce a množství odváděné práce, případně dodatečným úpravám, tak i spotřebě materiálu, a je tedy férová.

Kdykoliv tedy někdo projeví zájem, může se obrátit na tuto firmu a nechat si od ní zhotovit to, co je třeba. Zákazníkovi tu vyjdou maximálně vstříc, vyhoví ve všem, v čem se vyhovět dá. A výsledek určitě stojí za to. Protože jde o moderní a špičkovou technologii, jež je pochopitelně kvalitu zaručující, jež nabízí daleko větší dokonalost než nějaká manuální práce. A kdo chce skutečnou kvalitu, neměl by si nechat tuto možnost ujít. Byl by sám proti sobě.