Z psychologického hlediska se skoro celý náš život skládá z návyků. Jak už staré české přísloví napovídá, zvyk opravdu je železná košile. Jako každá jiná věc, návyky však můžou být jak dobré, tak špatné. A pokud chcete Vašim životem opravdu otřást od základů, právě těchto 7 návyků Vám v tom zaručeně pomůže. Osvojit si nějakou činnost jako návyk trvá zhruba tři týdny, proto buďte trpěliví a formujte návyky krůček po krůčku.

Vstávání před šestou ranní

I přesto, že mnoho lidí není přímo ranními ptáčaty, brzká rána jsou pro nás velice prospěšná. Nejenže máte ráno více času sami na sebe, přes den toho více stihnete, ale ráno podle našeho přirozeného biorytmu máme i nejvíce energie. Proto se nebojte příště nastavit svůj budík o 10 minut dříve a časem se dostat až na šestou ráno.

Ranní pohyb

Dalším, často neoblíbeným, návykem je ranní pohyb. Ať už v podobě procházky, jógy nebo tréninku v posilovně, pohyb po probuzení je našemu tělu nesmírně prospěšný. Díky němu totiž dáme našemu tělu najevo, že nastal den a ono na oplátku začne vylučovat hormony a chemikálie, které nám dovolí fungovat efektivněji.
jednohubky s lososem

Snídaně

I tak snadný návyk jako každodenní snídaně může diametrálně změnit Váš život. Nemluvíme však o kávě a donutu, ale o nutričně hodnotné snídani s dostatkem bílkovin a přírodních cukrů, která Vás nejen dostatečně nasytí, ale dobije i Vaši energii. Zkuste proto třeba míchaná vajíčka se zeleninou a kouskem ovoce nebo ovesnou kaši z ořechy, ovocem a proteinem. Možností je nepochybně spousta, proto se nenechte odradit vařením a dopřejte si výživnou snídani každé ráno. Nezapomeňte totiž, že cokoliv zkonzumujeme v první půlce našeho dne nám dodává energii na celý jeho zbytek.

Mějte své největší jídlo okolo poledne

Mezi desátou dopolední a druhou hodinou dopoledne je Váš trávicí systém na svém vrcholu. Proto mu dodejte nejvíce živin právě v tomto období, a tím pádem i efektivně využijte jeho přirozeného rytmu. Samozřejmě toto nejde splnit vždy, ale pokuste se toto pravidlo dodržovat a uvidíte změny ve vlastní hladině energie.

Lehká večeře

Tuto večeři dopřejte svému tělu ideálně okolo šesté večer. Důvodem je, že později už nás trávicí trakt přirozeně zpomaluje a cokoliv tedy konzumujeme se stane zátěží pro naše trávení, které tím pádem spotřebuje mnohem více naší energie.
spící princezna

Spánek před půl jedenáctou večer

Nejhlubší fáze spánku se objevují právě mezi desátou a druhou hodinou v noci, kdy se mozek sám očisťuje, obnovují se buňky a naše paměť procesuje to, co se přes den stalo. Proto se snažte svému tělu dopřát tento zasloužený a životu potřebný spánek a uvidíte, že Vaše zdraví a celková pohoda se mnohokrát zlepší.