Badminton patří mezi oblíbené hry párů i různých seskupení. Pro dobrý požitek z hry je potřeba pořídit správný badminton míček. Jak vybírat?

Badminton se velmi rozšířil v posledních letech a patří mezi rychlé oblíbené společenské hry. Hrají ho děti, mládež, páry, celé rodině, a dokonce i důchodci. Díky této hře si nejen zvyšujete fyzickou kondici, ale také přesnost neboli postřeh, zpevňujete některé své svaly a dámy určitě potěším i tím, že při badmintonu i hubnete. Badminton se dá hrát jak venku, tak také i v hale. Hala má tu výhodou, že Vám vítr neovlivní směr letu Vašeho míčku. Určitě za zajímavost stojí zmínka, že některé míčky při této hře dokáží letět rychlostí až 400 km/hodinu, a to fakt fičák.

badminton

Pokud se rozhodnete tento sport hrát na nějaké úrovni ne doma na zahradě určitě je potřeba si k tomu pořídit kvalitní vybavení. Ať už se jedná o kvalitní oblečení, které Vám bude odvádět pot a vy nebudete muset chodit co deset minut triko, tak také kvalitní boty. Ty Vám musí skvěle sedět na noze, tlumit nárazy a být vhodné do haly. Nesmí mít hlavně černou podrážku, protože ta zanechává šmouhy. K dalšímu vybavení určitě patří raketa. Ta většinou se pohybuje váhově mezi 70 až 100 gramy. Raketu koupíte v prodejnách ze sportovními potřebami. Pokud si chcete hru nejprve vyzkoušet většina sportovních center, kde mají pronajímají plochu pro badminton mají i nějaké své rakety na zapůjčení. Důležitý je i míček. Podíváme se na to, jak vybrat ten správný.

badminton míčky

Správný badminton míček

Pokud jste si mysleli, že badmintonový míček je jeden tak Vás rychle vyvedu z omylu. Dají se buď pořídit plastové, které déle vydrží nebo péřové míčky. Badminton míček si můžete vybírat ze dvou barev a třech tvrdostí. Tato tvrdost Vám dá představu o tom, jak rychlý tento míček je. A jak to poznáte. Každý míček má pod hlavičkou barevný proužek. Pokud je tam zelený jedná se o velmi pomalý míček a doporučila bych ho pro úplný začátek. Další barevný proužek je modrý, který Vás informuje o střední rychlosti a pokud se k Vám dostane míček s červeným proužkem očekávejte při hře velmi rychlé míčky.