Při pořizování sedací soupravy je dobré zohlednit, pro jaký účel ji chcete používat. Na trhu existuje spousta druhů a je jen na vás, které dáte přednost. Z hlediska optimálního využití malého prostoru se doporučují rozkládací pohovky. Toto řešení uvítají zejména majitelé garsonek a menších bytů, kde není místo pro ložnici a kde každý centimetr hraje roli. Nešetřete a .Nabízí se vám nepřeberné množství různých moderních pohovek, určených ať už ke každodennímu spaní nebo do pokoje pro hosty pro příležitostné přespání. V dnešní době mohou také plnohodnotně nahradit postel, nebo se mohou stát dominantou obývacího pokoje.
váza u gauče

  • Ve specializovaných obchodech se můžeme setkat se sedací soupravou, která je skříní a pohovkou v jednom. Její výhodou je snadná manipulace při rozkládání. Disponuje také úložným prostorem pro knihy, časopisy a další drobné věci, jako jsou například různé dekorace.

  • Pro každodenní a zdravé spaní se hodí sedací souprava, která má matraci přímo uvnitř a po rozložení se úroveň spací plochy nachází v ideální výšce. Je vhodná zejména pro starší občany z důvodu snadného vstávání.

  • Často je v nabídce obchodů s nábytkem rozkládací pohovka se sklopnými zády. Pomocí posunutí sedací části a sklopením opěrek se během chvíle vytvoří spací plocha, která ale netvoří jeden celek. Proto na ní není spaní vůbec pohodlné. Dalším mínusem je, že musíte pokaždé pohovku odsunout od zdi.

okno za sedačkou
Rozhodně nekupujte levnější varianty pohovek, nejsou ani trochu vhodné pro každodenní spaní a z hlediska zdraví už vůbec ne. Berte v potaz jejich snadné rozkládání, jelikož tento úkon budete provádět každý den. Myslete na to, aby se daly rozložit jedním člověkem bez další pomoci. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit.