Milujete saunování? Nepřemýšleli jste někdy o vlastní sauně, nebo třeba infrasauně? Klasickou saunu zná každý, není ji třeba představovat, ale infrasauna je novinka a módní hit. V infrasauně prostě nenajdete horký vzduch. Infrasauna hřeje vaše tělo zevnitř, je proto odlišná, nicméně zdraví opravdu prospěšná. Četnost saunování v infrasauně není nikde omezena, ale doporučuje se používat infrasaunu 3 x týdně. Je opravdu blahodárná na naše zdraví. Prohřeje organismus, což rozhodně bude svědčit našim bolavým zádům, nebo s námi bude bojovat proti menstruačním bolestem, eliminuje lupénku, ekzém a kvasinkové nemoci, podpoří váš imunitní systém, krevní oběh a léčbu vysokého krevního tlaku, prostě organismus celkově detoxikuje.

infrasauna

Infrasauna https://www.bazenygluc.cz/infrasauny.php také bojuje za naší duševní pohodu a svěžest, dokážeme v ní strávit čas plný pohody a klidu. Pro sportovce, kteří namáhají své svalstvo, je sauna opravdovým zázrakem, který namožené svaly prohřeje a uvolní. Udělat si prostě pauzu mezi každodenními starostmi, které nás psychicky svazují a ničí. Klid prožitý v této sauně se nám projeví na celkové pohodě naší mysli, na naší vyrovnanosti a zklidnění.

infrasauna

U saunování je ideální opakovat tři cykly, vždy sauna, ochlazení a odpočinek, takže je třeba si vymezit na tuto pohodu alespoň dvě hodiny. Těhotné ženy, ale také lidé s problémy se srdcem, by měli pobyt v sauně pečlivě zvážit.

Pokud máte u domu bazén, je využívaný hlavně v nejteplejší části roku, kdy se do něj chodíte svlažit před neúprosným horkem. Po zbytek roku je bazén prostě nevyužitý. Pokud si pořídíte infrasaunu, tak prospěšnou pro vaše zdraví, může bazén být úžasným doplňkem, protože po každém saunování je také čas na zchlazení ve studené vodě. K vaší infauně prostě váš bazén bude stoprocentně ladit a rázem získáte nepostradatelný prvek vašeho relaxačního programu.