Nemusíte se zrovna jmenovat Miroslav (Míra), abyste si nechali zhotovit vestavěnou skříň na „míru“, a rovněž není podmínkou, aby byla umístěna pouze v ložnici nebo v obytném prostoru. Vestavby se montují v podstatě tam, kam si řeknete, pouze s ohledem na povětrnostní vlivy. Patří pouze do interiéru, tedy do prostor vytápěných, s optimální vlhkostí, mimo dosah dešťových srážek, sněhu a ledu.
Kam s vestavěnou skříní
Ložnice – patříte-li mezi konzervativnější jedince, ložnice bude pro vás optimální volbou. Buďte však obezřetní, co se týče zaplnění prostoru vašimi věcmi. Ložnice by neměla být skladištěm, ale spíše vzdušnějším prostředím, kde se v noci regenerujete a odpočíváte.
Obývák – do obýváků vestavěné skříně nepatří, výjimkou mohou být prostory atypické, kde je obývací pokoj členěný, např. lomený, prodloužený ve vyústění do zimní zahrady, na terasu, do předsíně, do kuchyňského koutu, anebo je propojen schodištěm s dalšími místnostmi v domě.
Předsíň, chodba – využít tato místa pro vestavěnou skříň se přímo nabízí a také je to zpravidla vděčné řešení vzhledem k tomu, že to nejsou prostory obytné. Vhodně řešená vestavba tu může i jinak nezajímavé prostředí zútulnit.
Podkroví – v podkrovích bývají vestavby poměrně často, protože snadno vyplní různá lomení, výklenky, zaoblené rohy, zkosené stropní podhledy, trámové sloupky, vzpěry, krokve atp.
Schodiště – vestavěné skříně mohou zaplnit prostor schodišť, která se zdají být nevhodně řešená, a kde pod nimi vzniká nevyužitelná plocha. Do těchto míst se mohou vejít i velké objemy skladovaných věcí.
Garáž – vestavěné skříně na míru se uplatní i v garážích, domácích dílnách, pracovnách a skladových prostorách domu, kde ukládáme pouze sportovní potřeby, zahradnické, zámečnické či zednické nářadí, sezonní obuv, hračky, krmiva pro zvířata, úklidové prostředky atd.