Nejsou všechny půjčky stejné. Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří mají vysoký plat a nějaké úspory k tomu, pak nemusíte váhat, rádi vás obslouží v každé finanční společnosti. Jestliže k takovým lidem nepatříte, pak dost možná budete mít problém sehnat i ten naprosto běžný typ úvěru, který ani nemusí být nijak speciálně vysoký.
Podmínky hypoték se neustále zpřísňují – může za to centrální banka. Nároky na bonitu žadatelů rostou, stejně tak jako požadavky na jejich finanční spoluúčast. A právě takové podmínky mohou znamenat pro mnoho žadatelů o peníze pořádnou svízel, protože když si chcete půjčit, tak je to zpravidla proto, že nemáte peníze kde brát. Takže s velkou pravděpodobností neoplýváte ani vysokým platem, ani velkými úsporami. Jenže to vlastně nikoho nezajímá.svazky bankovek, balíčky, bohatství
Pakliže jste i vy narazili na podobné problémy, anebo vás ještě ke všemu tíží příliš nízká bonita či zápis v registru, tak si příliš vybírat nemůžete. Ba naopak budete vděční za každého věřitele, který vám vyjde vstříc. V takové situaci by jen málokoho napadlo, že má na dosah ruky dokonalou půjčku, která se jeho potřebám a možnostem ochotně přizpůsobí.
Přesně taková je nebankovní hypotéka, snad nejvíce flexibilní půjčka na trhu. Ani zde nezískáte peníze automaticky. Pokud to ovšem jen trochu jde, můžete je mít i v situaci, kdy se potýkáte s nižším příjmem, se zápisem v registru, anebo třeba i s dluhy. Ano, čtete správně, tato půjčka může sloužit i ke splacení starých nepříjemných závazků.svazky bankovek, balíčky, bohatství
Důležité je, že získáte úvěr, který se vašim možnostem přizpůsobí. Pokud máte nižší příjmy, bude doba splácení tak dlouhá, aby vás měsíční splátky nepoložily na lopatky. Jestliže máte zápis v registru, ovšem takový, který vaši schopnost splácet do budoucna nijak neohrožuje, můžete půjčku také mít. Zkrátka, v tomto případě jsou na prvním místě lidé a jejich možnosti, a nikoli nesmyslné podmínky.