Nákupní maniačky mohou pomalu, ale jistě zapnout svoje radary. Známý obchodní řetězec s levným módním oblečením míří do České republiky. Ano! Primark otevře svůj první obchod v Praze, a to snad už v létě 2020. Značka zamíří přímo do centra hlavního města, a to do nově stavěného objektu na roku Václavského náměstí a Opletalovy ulice.
Obchod s oblečením

Primark je velice populární v téměř celé Evropě. I u nás bývá často cílem nákupních výletů do okolních zemí. V současné době značka provozuje 370 obchodů v 11 zemích, mezi kterými najdeme třeba Velkou Británii, Německo, Španělsko nebo Francii. Největší obchod Primark můžete navštívit v Manchesteru, kde prodejna zaujímá neuvěřitelných 14400 metrů čtverečních a má celkem tři patra.

Nákupní centrum

Móda z Primarku je typicky jednoduchá, ale nijak nezaostává za současnými trendy. Značka volí jednodušší základní materiály a sází na různorodost celé nabídky. Vedle módy pro ženy tu seženete i oblečení pro muže a děti a také doplňky do domácnosti nebo základní kuchyňské vybavení. Veškeré zboží je vyrobeno v Asii, zejména v Číně nebo Bangladéši, což značce výrazně snižuje náklady, zejména na pracovní sílu. Ačkoliv současný trend podpory lokálně vyráběných produktů je celoevropsky velmi silný, nepřináší toto Primarku žádné větší ztráty. Atraktivita produktu a jeho nízká cena je zřejmě v tomto odvětví pro spotřebitele stále rozhodujícím faktorem.

 

Primark v současnosti sází na přímý prodej v kamenných pobočkách. Ani jemu se ale nevyhnul fenomén online nakupování. Značka tak oznámila spuštění e-shopu zhruba do dvou let. Zároveň ale neplánují zasílání zboží na adresu zákazníka. Objednávka bude sloužit jako nákupní lístek pro vyzvednutí zboží na prodejně. Firma tak místo odlivu zákazníků k jejich počítačům spíš přiláká nové a prodá jim ještě více zboží přímo na prodejně.

 

Vzhledem k tomu, že přesné datum otevření pražské pobočky společnost neoznámila, nezbývá než vyčkat kdy, s jakými cenami a jakým zbožím Primark na český trh vstoupí.