Původ

 

Labradorský retrívr má svůj původ na Kanadském ostrově Newfoundland, kde se vyšlechtil k vytahování rybářských sítí a výlovu střelené zvěře z vody. Jeho předkem byl zřejmě Novofundlandský pes, který je ovšem o něco větší a má delší srst, i když povahu mají téměř stejnou.
hlava labradora

Vzhled

 

Labradorský retrívr má mohutnou stavbu těla, širokou hlavu a silný ocas, přizpůsobený k plavání. Výška v kohoutku se u fen pohybuje mezi 53-57 cm a u psů mezi 55-59 cm. Váha dosahuje přibližně 26-38 Kg. Existují tři barevné varianty – černá, hnědá a žlutá.

Povaha

 

O povaze těchto úžasných psů by se daly psát jen samá pozitiva. Laskavý, trpělivý, chytrý a taky velmi při chuti. I toto jsou vlastnosti, které můžeme Labradorům přisoudit. Jsou to psi vhodní k dětem, mají velmi mírnou povahu a proto jsou to ideální přátelé pro vaše ratolesti. Díky jejich povaze a schopnostem jsou využívání i jako služební psi, slepečtí psi nebo pro loveckou činnost. Při správné výchově si z něj dokážete udělat ideálního společníka pro celou rodinu.
starý labrador

Výchova a výcvik

 

Výchova a výcvik Labradorů není nijak náročná. Je to plemeno i pro úplné začátečníky. Labrador se velmi rychle a snadno učí nové povely a příkazy. Nutný je základní výcvik a dostatek aktivit pro tohoto psa, který miluje pohyb a společnost. Nutné je taky dodržování vyvážené stravy u tohoto plemene, jelikož mají opravdu rádi jídlo a překrmování může vézt k obezitě, která jim může poškodit klouby a zdraví.

 

Toto jsou základní informace o tomto úžasném plemeni. O jeho povaze by se dalo napsat mnoho řádků. Ovšem lepší je vyzkoušet si to naživo. Budete jistě mile překvapeni tímto krásným a milým čtyřnohým společníkem. Je to plemeno, které miluje společnost lidí i ostatních zvířat. Jeho mírumilovná povaha ho předurčuje především pro funkci společníka, který velmi potřebuje blízkost svého pána a jeho rodiny.