Bazén nepředstavuje jedinou investici, neboť v rámci zajištění čisté vody a dlouhé životnosti, je zapotřebí pořídit i jisté nepostradatelné příslušenství. Pro udržení teplé vody a především pro eliminaci nečistot v bazénu je vhodné zvolit krycí plachtu. To však samozřejmě nestačí k tomu, aby voda byla křišťálově čistá a nezakalená.
zanedbaný bazén.jpg
Během provozu totiž do bazénu napadá hmyz, pyl, tráva, listí apod., které se dostanou vlivem počasí i při samotném koupání. Ovlivňují kvalitu samotného užití i stav bazénové vody. Někdo se to snaží řešit použitím velkého množství chemie. Výhodnější variantou je ruční bazénový vysavač. Měl by patřit k základní výbavě v rámci údržby.

Vyberte si ruční bazénový vysavač dle vašich představ. Jedná se o velice užitečného pomocníka. Vhodný pro nadzemní i zapuštěný bazén do země. Avšak tento typ v rámci ruční varianty se hodí především pro malé či střední bazény.

Jak často čistit dno bazénu?

Jedná se o individuální záležitost, která je ovlivněna hned několika faktory. Jako optimální interval se uvádí čištění jednou za dva týdny. Nicméně pokud je vyšší vytíženost bazénu, může být frekvence častější. Naopak pokud je používána ochranná krycí plachta během nepoužívání bazénu a na noc, může udržet vodu po delší dobu čistou bez větších nečistot.
plastové schůdky do bazénu.jpg

Na jaké bázi tento druh vysavače pracuje?

Tento typ vysavače využívá sací síly bazénové filtrace, kdy koncovku hadice postačí napojit ke spuštěnému filtračnímu zařízení. Vznikne podtlak a mechanickým pohybem vysavače po dně dochází k vysávání nečistot v bazénu. Všechny nečistoty jsou v tomto případě zachyceny ve filtračním zařízení.

Výhodou je nízká pořizovací cena. Naopak negativní stránkou je časová a fyzická náročnost na obsluhu vysavače, neboť jej musíte ovládat sami.Nicméně tento typ přístroje dokáže efektivně odstranit nečistoty ze dna i ze stěn bazénu.