S i r u p z p a m p e l i š e k

Dnes bude řeč o rostlince, kterou všichni známe, a i malé děti si ji snadno pro své květy zapamatují. Jedná se o pampelišku, která jako taková, je léčivá bylinka, jenž pomáhá léčit problémy s močovým ústrojím, posiluje kosti, protože je bohatá na antioxidanty, kterých není nikdy dost!

pampelišky květy

Její správný název zní P a m p e l i š k a s m e t á n k a l é k a ř s k á (Taraxacum officinale), jak uvádí Wikipedie. Kdo má zahradu, ví, že tato květinka dovede být velmi svéhlavá a vytrvalá, a dokonce ji považuje za nepříjemný plevel. Její kořeny jsou usazeny hluboko v půdě a nesnadno se vytrhávají. Jestliže zanecháte, byť kousek kořene v půdě, okamžitě z něho vyraší další žluté svítivé hlavičky. Naštěstí je dost lidiček, kteří vědí, že se jedná o dar shůry a sbírají jak listy, tak i kořeny této rostlinky a sami si je dokážou usušit a následně užívat.

Znáte ty zářivé hlavičky pampelišek, které přinášejí radost a úsměv, jen se na ně na louce podíváte? Stejně sirup z pampelišek https://eshop.koldokol.cz/pampeliskove/ takovou radost a úsměv dokáže vykouzlit náš domácí přírodní produkt, a to sirup z pampelišek.

pampeliškový sirup

Je úžasně bylinkově voňavý s famózní sladkou chutí a naprosto přirozenou ruční výrobou. Je vhodný právě pro toto období, protože v chladném počasí vás krásně zahřeje ve vašem oblíbeném teplém nápoji. Můžete ho přidávat i do vlažného čaje, ale také přidávat do odstáté kohoutkové vody v poměru jedna ku deseti. Také ho lze používat na doslazení koláčů, buchet a všeho sladkého pečení. Máte rádi vločkové, pohankové, jáhlové kaše? Pak i zde najde své místečko pro oslazení pampeliškový domácí sirup.

Je vyráběn z třiceti osmi procent vodního pampeliškového výluhu smetánky lékařské a bio citronové šťávy z ekologického zemědělství a kvalitního třtinového cukru.