Většina majitelů koupacích zařízení, ať už bazénů či vířivek, jsou zvyklí na běžnou úpravu bazénové vody za pomocí chlorových přípravků. Ano, chlor je důležitou dezinfekční složkou pro údržbu vody v těchto koupacích zařízeních, ale k dezinfekci vody můžete použít i jiné přípravky, které jsou citlivější k pokožce plavců, nedráždí ji, a navíc jsou bez chemického zápachu. Kyslíkové tablety Chlorito.cz jsou tím přípravkem, o kterém je zde řeč. Jsou založeny na kyslíku, ale i tak dokáží ošetřit bazénovou vodu stejně dobře jako běžné chlorové přípravky, a to bez chemického zápachu či jiného vlivu na bazénovou vodu.

žena ubazénu

Pro lepší účinek kyslíkových tablet si nezapomeňte pořídit také aktivátor, díky kterému se jejich účinek zvýší a hlavně zrychlí. Pokud neradi používáte tablety a dáváte přednost úpravě vody za pomocí granulátu, není problém, kyslíkové přípravky lze pořídit i jako granulát, který nejdříve rozmícháte ve troše vody a pak přidáte při zapnuté filtraci do bazénové vody. Každopádně ať už využíváte k ošetření bazénové vody kyslíkové či chlorové přípravky, nezapomeňte na pravidelnost údržby bazénové vody.

čistá voda

Úspěšná údržba bazénové vody závisí na pravidelnosti. Ano, je potřeba pravidelně alespoň jednou týdně zkontrolovat vodu za pomocí testeru, abyste zjistili, jestli má dostatek dezinfekčního přípravku, tedy chloru nebo kyslíku, a zároveň k ujištění v jakých hodnotách se nachází PH vody, což je druhý nejdůležitější ukazatel kvality vody, který je nutné pravidelně sledovat a vyrovnávat. K údržbě bazénové vody je zapotřebí i dalších přípravků. Samozřejmě, že dezinfekce vody je důležitá, ale je nutné také srovnávat PH vody, udržovat vodu čistou, a to jak bez nečistot, které se dostanou do vody v průběhu používání bazénu, tak také bez řas, takže je dobé mít po ruce přípravek proti řasám, který můžete do vody dodávat preventivně a pro jistotu mít v zásobě přípravek chlor šok k okamžité chloraci vody v případě nedostatku dezinfekčních látek ve vodě.