Ani podnikatelé nejsou ušetřeni rizika, že se někdy dostanou do ekonomických problémů. I těm někdy hrozí, že se třeba i přes usilovnou snahu nedokážou postarat o to, aby měli takové příjmy, jaké by mít potřebovali. Je to sice smutné konstatování, ale realita je prostě taková.

Podnikatel se může stejně jako kdokoliv jiný snažit sebevíc, a přesto může kdykoliv zjistit, že už mu nezbývá dost peněz na to, aby udržoval svou firmu v chodu a aby spokojeně žil. Zkomplikovat se může ledacos, a to ať už vinou podnikatele samotného nebo přičiněním osudu nebo někoho jiného.

britské mince

A když už dojde ke vzniku nějakých těch ekonomických obtíží? Jak si i potom zajistit na všechno dostatek finančních prostředků? Když se nad tím zamyslíme, zbývá často už jenom jediné řešení, a tím je půjčka.

Půjčují si pomalu všichni. A když tak činí spotřebitelé, proč by tak neučinil klidně i nějaký ten podnikatel? Stačí si jenom vybrat takovou půjčku, jaká člověku vyhovuje…

Jenže ono není nikdy jisté, že člověk právě takovou půjčku i dostane. Půjčky se sice nabízejí, ale získají je jenom ti, kdo prokážou nespornou schopnost splácet. A to rozhodně nejsou všichni. Jakmile má člověk jenom nízké příjmy nebo oplývá záznamy v registrech dlužníků, má často smůlu.

bankovky libry

A jak se takové smůle vyhnout? Nejlépe tak, že se vsadí na hypotéky bez registru. Protože u těch se tolik nehledí ani na výši žadatelových příjmů, ani na jeho registry či jiné nedostatky. To se tu nahrazuje zástavou nemovitosti.

Když se člověk může zaručit za řádné splácení právě nemovitostí, přijde si na potřebné peníze u nebankovní společnosti snadno a rychle a za výhodných podmínek. A proto tuto alternativu využívají i mnozí z našich podnikatelů, ti, kteří se ocitli v natolik závažných finančních problémech, že už je sami nezvládají a že jim ani v bance pomoci nechtějí.