Nebankovní instituce jsou převážně známy díky svým rychlým spotřebitelským úvěrům, o které může požádat de facto kdokoliv. Většina subjektů v nebankovním sektoru totiž dlouze nezkoumá, zda bude mít žadatel schopnost plnohodnotně úvěr splatit. A možná to může být ten problém! Pokud se nacházíte v tíživé finanční situaci a banka vám odmítne půjčit, je možná nebankovní sektoru jedinou záchranou stanicí. Jenže nebankovní subjekty velmi často schválí úvěr i těm, u kterých je předem jasné, že nebudou moci úvěr splácet. Je proto pochopitelné, že se nad nebankovními poskytovateli čas od času rozbouří mračna. Bouřka se však rychle přežene a netrvá to dlouho a úvěry se stejnými podmínkami jsou žadatelům předkládány dál.

Puzzle dům

Je to vlastě skoro jako sen, někdo vám půjčí s minimálním úrokem nebo třeba i zcela zadarmo. Tedy za předpokladu, že úvěr splatíte ve stanoveném čase. Jenže tyto krátkodobé půjčky mají termín splatnosti za několik málo dnů, potažmo týdnů. Vyplatí se tedy v tom případě, kdy si jste stoprocentně jisti, že dokáže úvěr ve stanovený čas splatit. V opačném případě se vám může tato benevolentnost nebankovního sektoru velice vymstít.

Smlouva k podpisu

Uspějí i rizikový žadatelé

Do této skupiny nemusí spadat z žádného pádného důvodu. Nic jste neudělali, dokonce nikde nemáte dluh. Provinili jste se vůči bance pouze tím, že pro ní představujete až příliš velké riziko. Může se jednat o studenty, maminky na mateřské dovolené, rodiče samoživitele nebo důchodci…ti všichni spadají do skupiny, které se půjčuje jen velmi těžko. Banka si u nich není jista dlouhodobým příjmem, a jelikož se chce chránit, raději úvěr zamítne. A nesmíme zapomenout ani na žadatele, kteří mají negativní záznam v registru dlužníků. Jim mohou pomoci hypotéky bez registru https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/. Jedná se o běžnou americkou hypotéku, jen je zapotřebí počítat s vyšším úrokem.