Příznaky prostaty jsou ve většině případů nápadné, protože pokud je mužská prostata v pořádku, tak o ni muž ani neví. Prostata se nachází pod močovým měchýřem a je malá. V odborných publikací se to přirovnává k velikostí vlašskému ořechu. Docela zajímavé, že? A ještě více zajímavé, jak a proč se prostata zvětšuje a způsobuje tak problémy a zdravotní komplikace. Tím prvním příznakem, že není s prostatou všechno v pořádku je, že muž chodí velmi často na toaletu. Nikdy se ale nevymočí úplně tak, jako kdyby byl zdravý. Pokud má opravdu zvětšenou prostatu, tak ve většině případů vymočí pouze malé množství.

Na plodnost nemá zvětšená prostat vliv

Zvětšená prostata totiž hodně tlačí na močový měchýř a ten se tím pádem utlačí a zmenší, což znamená, že se do močového měchýře vejde jen malé množství moči. Tudíž se močový měchýř velmi rychle naplní a třeba po každé kávě muž musí ihned na toaletu. Zvětšenou prostatou se měchýř může zmenšit třeba i na půlku nebo i více. Naštěstí existují různé přípravky, které podporují zdraví mužské prostaty a vy se můžete podívat na náš web, kde si jistě vyberete pro sebe to nejlepší. Jistě neuděláte chybu, když své mužské zdraví něčím kvalitním podpoříte.

Zvětšená prostata hodně potrápí

Zvětšená prostata se zvětšuje věkem. Čím více má muž let, tak je velmi vysoká pravděpodobnost, že se mu jeho prostata zvětší. Může za to i špatný hormonální stav muže, ale rozhodně to nemá vliv na sexuální hrátky. Sexuální apetit zůstává, ovšem problém může být ten, že velmi zvětšená prostata jde vidět a může při sexuálních hrátkách i překážet. To jsou pouze ale jen extrémní případy, kterých je naštěstí velmi málo. Doporučuji navštívit náš web, kde se dozvíte podrobnější informace. Dozvěděla jsem se taky, že za zvětšování prostaty může i dědičný faktor. A taky jsem zjistila, že u nás v rodině to není, tak naši pánové mohou být v klidu. Hodně zdraví.