Auto třeba nemáte. Nebo jej máte, ale je díky vážné poruše či nějaké malé havárii mimo provoz. Nebo vám je někdo ukradl. Ale vy musíte za prací. Máte brzy odjet k moři na dovolenou, na kterou se děti tak těšili. Co teď? Má tahle prekérní situace vůbec řešení? Má, samozřejmě a je jednoduché.

Půjčený automobil

V případě jakékoliv potřeby automobilu si jej přece můžete poměrně výhodně zapůjčit. Na den, na víkend, nebo na jak dlouhou dobu budete potřebovat. Třeba až do doby, kdy do prodejny doručí vámi objednaný nový vůz. A jak víte, v dnešní době to může být až za tři, za čtyři měsíce.

Půjčení automobilu není žádný problém. Například v půjčovně aut Praha si vyberete vůz podle vašich představ. Berte v úvahu účel, ke kterému vůz potřebujete. Jiný vůz si zapůjčí člověk žijící sám, jiný si vybere rodina jezdící na výlety. A jiný skupina přátel vyrážejících třeba do Norska na lov ryb.

Také zvažte, jestli budete často cestovat s větším počtem objemných zavazadel, nebo s dětským kočárkem. Prostě, vyberte si velikost vozu.

Při výběru vozu také hraje roli, jestli náhodou potřebujete vyvolat automobilem, se kterým přijedete k zákazníkovi, dojem. S Fabií „kraťasem“, ač se jedná o hezké auto, dojem úspěšného podnikatele asi nevyvoláte. Jinak tomu bude s naleštěnou oktávkou.

Princip půjčování auta je jednoduchý. Auto si zamluvíte, například telefonicky, nebo mailem. V den zápůjčky vám autopůjčovna vůz přistaví na vaší adrese, nebo se do půjčovny dostavíte osobně. Předložíte požadované doklady, podepíšete Smlouvu o zapůjčení vozidla, složíte kauci. Případně můžete zaplatit předem částku na dny, po které chcete mít automobil zapůjčeno. A to je vše. Ihned s vozem odjíždíte, kam chcete.

Zapůjčení vozu

Automobil je po celou dobu zápůjčky pojištěn. Jak povinným ručením, tak havarijně. Vozy jsou pravidelně servisovány a před zapůjčení je kontrolován jejich technický stav. Vůz je rovněž čistý. Autopůjčovny si vyhrazuji, aby se vozy vracely v takovém stavu, v jakém byly zapůjčeny.